آموزش رنگ و مش تخصصی مو | 4 مرحله تا یاد گیری

آموزش رنگ و مش تخصصی مو

تبدیل شدن به یک متخصص رنگ مو نیاز به اشتیاق، تمرین، آموزش رنگ و مش تخصصی مو و فداکاری دارد. هنر رنگ کردن مو بیش از یک هنر، بلکه یک علم نیز هست. اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک متخصص رنگ مو هستید، بهترین راه برای رسیدن به رویای خود، گذراندن دوره آموزشی و تمرین گسترده برای دریافت گواهینامه رنگ مو است.

آموزش رنگ و مش تخصصی مو: چگونه یک متخصص رنگ مو شویم

تبدیل شدن به یک متخصص رنگ مو نیاز به اشتیاق، تمرین و فداکاری دارد. هنر رنگ کردن مو بیش از یک هنر، بلکه یک علم نیز هست. اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک متخصص رنگ مو هستید، بهترین راه برای رسیدن به رویای خود، گذراندن دوره آموزشی و تمرین گسترده برای دریافت گواهینامه رنگ مو است.

مراحل زیادی برای تکمیل فرآیندهای متعددی وجود دارد که در ایجاد رنگ موی مناسب برای مشتریان شما نقش دارند. در نهایت این کسب و کار سبب خوشحال شدن مشتریان شما می شود.

یک رنگ‌ساز حرفه‌ای به دانش عمیقی در مورد رنگ کردن موقت، نیمه دائمی و دائمی مو و همچنین دکلره کردن، روشن کردن موها و استفاده از لایت‌ها یا و افزودن هایلایت مو نیاز دارد. اینها فقط اصول اولیه هستند. با روندهای غیرطبیعی رنگ مو امروزی، مانند موهای صورتی و موهای سبز، دانستن نحوه ترکیب و اعمال رنگ های مناسب بیش از همیشه مهم است.

به عنوان یک استاد رنگ‌ساز و مدرس در سالن زیبایی سایان ، برای شما بهترین‌ها را در مسیر تبدیل شدن به یک رنگ‌کننده مو آرزو می‌کنم! در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای تبدیل شدن به یک متخصص مجاز رنگ مو انجام دهید.

1) مراحل دریافت آموزش رنگ و مش تخصصی مو

به سالن زیبایی برای آموزش مراجعه کنید و مجوز خود را بگیرید. اولین قدم برای تبدیل شدن به یک متخصص رنگ مو، تکمیل آموزش خود در حوزه زیبایی است. برای تبدیل شدن به یک متخصص رنگ مو، باید حدود 1600 ساعت آموزش را طی کنید. چه در حال دریافت مدرک مجوز آرایشی در هر شهر یا کشور باشید، هیچ سالن زیبایی بدون شرکت در آزمون دولتی فنی و حرفه ای تکمیل نمی شود.

مطالعه کلید یادگرفتن است، همانطور که باید مرتب تمرین کنید. اینجاست که اشتیاق به هنر شما به عنوان یک متخصص رنگ مو در شما ظاهر می شود! پس از قبولی در آزمون، آماده شروع کار خود به عنوان یک متخصص رنگ مو هستید.

2) سالنی را پیدا کنید که مناسب شما باشد.

اکنون که مجوز خود را به‌عنوان متخصص رنگ مو دریافت کرده‌اید، می‌توانید به طور رسمی جستجوی خود را برای آرایشگاه عالی آغاز کنید که به شما آموزش شدیدتری را به‌ویژه در زمینه‌ای که می‌خواهید در آن تخصص داشته باشید، ارائه دهد. هر سالن، برنامه آموزشی متفاوتی دارد.

اکثر سالن ها یک یا دو بار در هفته جهت آموزش رنگ و مش تخصصی مو کلاس خواهند داشت که معمولاً شامل یک روز برای تئوری و روز دوم برای تمرین مدل ها است. یک متخصص رنگ مو در دوره آموزشی باید انتظار داشته باشد که حدود 2 سال در این نوع برنامه ها شرکت کند قبل از اینکه وارد “کار” شود و در آنجا شروع به جذب مشتری برای خود کند.

آموزش رنگ و مش تخصصی مو

3) خود را به عنوان یک متخصص رنگ مو معرفی کنید.

از حفظ رسانه های اجتماعی و وبلاگ خود تا پیگیری تلفنی با مشتریان خود. هر گامی که برای اینکه خود را به عنوان یک رنگ‌ساز مو معرفی کنید، خوب است! مهم است که به عنوان یک متخصص رنگ مو تصویر ثابتی داشته باشید و مطمئن شوید که تمام محتوایی که برای آموزش رنگ و مش تخصصی مو به اشتراک می گذارید مطابق با نحوه درک مشتریان شما و مشتریان آینده) از شما باشد.

به عنوان یک استاد رنگ مو و مربی، من شخصاً دوست دارم تصاویری را به اشتراک بگذارم که به من الهام می بخشد، علاوه بر عکس هایی از کارهایم، که می توانید آنها را در اینستاگرام و … مشاهده کنید.

4) برای یادگیری ادامه دهید.

هیچ راهی بهتر از ادامه تحصیل برای حفظ وضعیت خود به عنوان یک متخصص رنگ مو وجود ندارد. به عنوان یک حرفه ای در این صنعت، مهم است که در صدر روندها بمانید و همیشه برای دریافت تکنیک های جدید آموزش رنگ و مش تخصصی مو آماده باشید.

دوره ها و برنامه های آموزشی فراوانی برای این مسیر شغلی ارائه شده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تحقیق کنید!در این مقاله سالن زیبایی سایان آموزش رنگ مو را در منزل به شما یاد می دهد اما برای رنگ و مش تخصصی مو تنها متخصص می تواند رنگ موی دلخواه شما را دربیاورد.

رنگ و مش تخصصی مو

انجام رنگ در سالن می‌تواند هزینه کم داشته اما در برخی موارد برای برخی رنگ ها تفاوت زیادی وجود دارد–اگر بخواهید ظاهر خود را کاملاً تغییر دهید می‌تواند ارزشش را داشته باشد، اما برای کسانی که فقط می‌خواهند هایلایت‌های ظریف اضافه کنند یا آن خاکستری‌های مزاحم را با قیمت کمتر از بین ببرند رنگ مو عالی است که به همین منظور می‌توانید از آموزش رنگ و مش تخصصی مو استفاده کنید.

شما کاملا می توانید آن را در خانه انجام دهید. استفاده از گزینه های رنگ موی خانگی امروزی آسان است و راهی سریع و ارزان برای به روز رسانی ظاهر شما بدون هزینه و دردسر و رفتن به سالن است اما قطعا کار حرفه ای دارای نتیجه حرفه ای و عالی است. بهترین رنگ موهای خانگی از برندهای رنگ موی آزمایش شده و واقعی در طول شامپو زدن منظم، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده منظم از ابزار داغ دوام پیدا می کنند تا موها براق، سالم و سرزنده بمانند.

اما کدام رنگ موی جعبه ای بهتر است؟ برای پی بردن به این موضوع، آزمایشگاه زیبایی به شدت کیت ها و محصولات رنگ موی خانگی را هم در آزمایشگاه با استفاده از ابزارهای فنی و هم بر روی تسترهای مصرف کننده آزمایش می کنند تا سهولت استفاده و اثرات آنها را از جمله جنب و جوش رنگ، محو شدن در هنگام قرار گرفتن در معرض آب و UV، ارزیابی کنند.

چگونه موهایمان را رنگ کنیم؟

رنگ کردن موهای خود بدون نیاز به هزینه گران قیمت در سالن درست است که ظاهری کاملاً جدید به شما می دهد اما قطعا به اندازه آرایشگاه حرفه ای نیست اما سالن زیبایی سایان آموزش رنگ و مش تخصصی مو را برای افرادی که گاهی نمی توانند به آرایشگاه بروند ارائه می دهد . ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما زمانی که بدانید چه کاری باید انجام دهید، رنگ کردن مو ساده است.

24 تا 48 ساعت قبل از رنگ کردن موهای خود را بشویید.

انجام این کار باعث می شود که روغن های طبیعی موجود در موهای شما رشد کنند که به نوبه خود اجازه می دهد تا رنگ به راحتی به موهای شما بچسبد. رنگ به طور طبیعی با موهای شما ترکیب می شود و این باعث می شود که ماندگاری بیشتری داشته باشد.

در صورت امکان، زمانی که موهای خود را یک روز قبل از رنگ کردن می شویید از نرم کننده پرهیز کنید. نرم کننده روغن های طبیعی موی شما را که برای اینکه رنگ راحتتر جا بیفتد، از بین می برد. تمامی این نکات در آموزش رنگ و مش تخصصی مو آورده شده است.

در صورتی که موهای شما خشک است، قبل از اینکه موهایتان را رنگ کنید، موهای خود را تقریبا هر شب 5  دقیقه با آب گرم بشویید تا موها هنگام رنگ خشک تر نشوند و رنگ پس ندهند.

 

آموزش رنگ و مش تخصصی مو

به مدل روی جعبه رنگ مو اعتماد نکنید

مطمئناً، زنی که در جلوی جعبه لبخند می زند، زیبا به نظر می رسد، اما رنگ موهای او خیالی است. دانا یوناتو، رنگ‌شناس از سالن سالی هرشبرگر داون‌تاون در شهر نیویورک، می‌گوید: «رنگ همیشه روشن‌تر از موهای مدل روی بسته‌بندی می‌شود». سازنده رنگ‌های دائمی خانگی بسیار – قوی‌تر از رنگ‌هایی که در سالن استفاده می‌کنیم – بنابراین رنگ را بازتر می‌کند و آن را روشن‌تر از آنچه روی جعبه می‌بینید نشان می دهد. درعوض، به نمونه کوچک بالای جعبه نگاه کنید – این نشان دهنده بهتری است از اینکه چگونه رنگ واقعاً روی موهای شما نشان داده خواهد شد. جهت ثبت نام در آموزش رنگ و مش تخصصی مو با ما تماس بگیرید.

بدانید چه زمانی روشن تر یا تیره تر شوید

ایوناتو می‌گوید: قانون به این صورت است: برای رنگ دائمی، رنگی را انتخاب کنید که تیره‌تر از آنچه می‌خواهید باشد، به گفته Ionato: رنگ نیمه دائمی بهتر است که روشن تر باشد تا زیبایی بیشتری به چهره بدهد. آیوناتو می‌گوید: «فرمول‌های نیمه‌دائمی رنگها توسعه‌دهنده ندارند، به این معنا که هر چه بیشتر آن‌ها را در موهایتان بگذارید، تیره‌تر و تیره‌تر می‌شوند». “انتخاب رنگی که از ابتدا کمی روشن تر باشد، ایمن تر است.” جهت ثبت نام در آموزش رنگ و مش تخصصی مو با ما تماس بگیرید.

دو جعبه رنگ مو بخرید

اگر موهایتان از شانه‌هایتان گذشته است، یا به اندازه شانه‌ها و بسیار زبر است، از دو جعبه همرنگ برای اطمینان از پوشش کامل استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که رنگ ها را در یک کاسه شیشه ای یا پلاستیکی مخلوط کنید – یک کاسه فلزی رنگ را اکسید کرده و باعث تغییر رنگ آن می شود. جهت ثبت نام در آموزش رنگ و مش تخصصی مو با ما تماس بگیرید.

بافت موهای خود را در نظر بگیرید

بافت مو هنگام رنگ کردن موها به همان اندازه که هنگام کوتاه کردن آن اهمیت دارد. آیوناتو می‌گوید: موهای درشت، مجعد یا وز سریع‌تر رنگ را می‌گیرند و زمانی که آن‌ها را رنگ می‌کنید رنگ‌های سردتری پیدا می‌کنند، بنابراین خاکستری یا کمی مایل به آبی برنگ خوبی برای این نوع موها است.

بافت‌های ریز تا متوسط به راحتی رنگ را جذب نمی‌کنند و وقتی رنگ را اضافه می‌کنید رنگ موها کمی گرم‌تر می‌شوند، به این معنی که رنگ‌های نارنجی، قرمز یا مسی دارند. جهت ثبت نام در آموزش رنگ و مش تخصصی مو با ما تماس بگیرید.

اگر موهای شما وز یا مجعد است، رنگی را انتخاب کنید که گرم است (طلایی، مسی، برنزی)، اما کمی روشن تر از رنگ موی طبیعی شما. اگر موهای شما صاف و لخت است، سایه های سردتر (شامپاین، بژ) را انتخاب کنید که کمی تیره تر از رنگ طبیعی موی شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.