آموزش کراتینه مو با سالن زیبایی سایان + 8 راه درمان خانگی

آموزش کراتینه مو با سالن زیبایی سایان

هفته گذشته من اولین درمان کراتینه مو خود را شروع کردم و زندگی من برای همیشه (یا حداقل برای شش ماه آینده) تغییر کرد. می‌دانم که عجیب است، اما وقتی موهایی مثل موهای من دارید – شکننده، وز، غیرممکن است که باور کنید و ببینید ناگهان در کمتر از ده دقیقه صاف، ابریشمی و براق می‌شوند، در واقع آموزش کراتینه مو زندگی من را تغییر داد.

آموزش کراتینه مو با سالن زیبایی سایان:

هفته گذشته من اولین درمان کراتینه مو خود را شروع کردم و زندگی من برای همیشه (یا حداقل برای شش ماه آینده) تغییر کرد. می‌دانم که عجیب است، اما وقتی موهایی مثل موهای من دارید – شکننده، وز، غیرممکن است که باور کنید و ببینید ناگهان در کمتر از ده دقیقه صاف، ابریشمی و براق می‌شوند، در واقع آموزش کراتینه مو زندگی من را تغییر داد.

من هنوز مطمئن نیستم که چرا اینقدر صبر کردم تا خودم این روش را امتحان کنم. بنابراین برای کمک به سایر افراد مو وز مانند من که ممکن است به دنبال درمان کراتینه مو باشند، در اینجا چیزی را بیان می کنم که می توانید انتظار داشته باشید که از ابتدا تا انتها در سالن تجربه می کنید و آن را آموزش می دهم. در این مقاله به آموزش کراتینه مو می پردازیم.

 

ابتدا، یک پیش‌زمینه سریع در مورد آموزش کراتینه مو در سالن زیبایی سایان دریافت کردم: گلدول کراسیلک یک درمان کراتینه قابل تنظیم است که 100 درصد بدون فرمالدئید است و از اسید گلیوکسیلیک، کراتین و پروتئین‌های ابریشم برای کمک به نرمی انواع مو و موخوره استفاده می شود.

بیشتر درمان‌های کراتینه مستلزم این است که قبل از شامپو کردن موهای خود سه روز صبر کنید و فهرستی از قوانین را برای شست‌وشو به همراه داشته باشید – بدون گذاشتن موها پشت گوش، بدون سنجاق، بدون بافتن، و به‌ویژه بدون دم اسبی کردن مو، موها حالت گرفته و هنگامی که آن‌ها را باز می کنید اذیت نشوید.

این مورد در مورد نسخه گلدول صدق نمی کند. رنگ‌شناس از سالن زیبایی سایان می گوید: “با آموزش کراتینه مو، ما بهترین درمان مو را برای شما در نظر گرفته ایم. برای این نوع درمان مو هر انتظاری می توان داشت زیرا به سلامتی مو نیز کمک می کند.” در اینجا هر چیزی که می توانید به عنوان اولین بار انتظار از انجام کراتینه مو داشته باشید آورده شده است:

مدت زمان *طولانی*کراتینه مو طول می کشد.

سه تا چهار ساعت (اما ارزش هر دقیقه‌ای را دارد که روی آن صندلی سالن سپری شود). این روند چیزی شبیه به این است: شامپو (بدون حالت دهنده). موهای زبر و خشک تا 80 درصد خشک شوند.

درمان از بخش های کوچک مو شروع می شود. اجازه دهید 15 دقیقه مواد روی مو بماند. سشوار مو؛ صاف کردن مو در بخش های کوچک یک چهارم اینچی (این بیشترین زمان را می برد!) موها را به مدت پنج تا ده دقیقه آبکشی کنید تا مطمئن شوید که مواد کاملاً از مو خارج شده است. شامپو (دوباره)؛ استفاده از سرم برای کراتینه؛ و سپس خشک کردن دوباره!

آموزش کراتینه مو با سالن زیبایی سایان

مواد بوی عجیبی خواهد داشت.

این درمان بوی عجیب و غریب و کپک زدگی دارد که در طول فرآیند سبب موج های ظریفی بر روی مو می شود که می آید و می رود. شاید از دید شما بوی مواد مهم باشد، اما باید بدانید که بوی خوبی ندارد و مطمئنا متوجه آن خواهید شد. در بیشتر موارد بوی بد با دمیدن نهایی کاملاً از بین می رود، اما برای برخی از افراد ممکن است بوی بسیار ضعیف تا شستشوی بعدی باقی بماند. موهای نرم و ابریشمی که بعد از این کار به دست می آورید، ارزش این کار را دارد، اما چیزی که من خوشحال بودم این است که درباره آن هشدار داده شده بود.

موی شما شروع به پوسته پوسته شدن خواهد کرد.

در اواسط راه در گام شماره دو (پس از اعمال درمان)، متوجه شدم که پوسته های سفید از سرم به پایین روی شانه هایم می افتند. و از طریق فرآیند flatiron نیز ادامه یافت (در واقع بدتر شد). شوره سر هرگز ظاهر خوبی ندارد، اما آرایشگر به من اطمینان داد که الف) شوره سر نیست و ب) کاملا طبیعی است. در واقع این بقایای اضافی محصول پوسته پوسته شدن موها بود که در این مرحله از درمان اتفاق می افتد. خوشحالم که گزارش کنم پوسته پوسته شدن بعد از شستشوی نهایی ناپدید شد.

بعد از یک فرآیند طاقت فرسا طولانی اتو کردن صاف (سه ساعت!)، موهای من تا حد ممکن صاف و براق به نظر می رسید. آماده بودم لباسم را بپوشم و بیرون بروم، اما متأسفانه برای ده دقیقه آبکشی و شامپو زدن دوباره به سینک سالن زیبایی سایان برگشتم. وقتی تماشای ساعت‌ها صاف کردن دقیق آرایشگر در حال شستشوی موهایم بود و هنگامی که موهایم را مشاهده کردم برایم واقعا شگفت انگیز بودند.

کاملاً شگفت زده شدم. من از نتیجه نهایی چنین انتظاری نداشتم. تصور می‌کردم موهایم کمی صاف‌تر و کمتر وز می‌شوند، اما درخشش نهایی کاملاً ذهنم را متحیر کرد. آرایشگر با استفاده از انگشتانش سعی کرد به من نشان دهد که بعد از درمان حالت دادن موهایم چقدر آسان است.

آموزش کراتینه مو با سالن زیبایی سایان

قبل از درمان کراتینه

شستن موهایم یک فرآیند از پیش برنامه ریزی شده بود، یکی از برنامه های هفتگی خود را در دستور کار قرار می دادم تا زمان کافی برای خشک کردن و صاف کردن موهایم را داشته باشم. و بدون در نظر گرفتن ضرر از محصولات ضد وز، و سشوار استفاده می کردم، مطمئن بودم که چند دقیقه بعد موهایم دوباره به هم می ریزد و از سشوار کردن خسته می شدم و اما الان سشوار بهترین دوست من است – حداقل تا زمانی که صاف و ابریشمی شدن موهایم از بین بروند.

آموزش کراتینه مو در منزل

ممکن است قبلا برای کراتینه موی خود به سالن هر ماه مراجعه کرده اید زیرا کاری راحت تر است، اما اکنون که در خانه خود مانده اید، خوشحال می‌شویم که بدانید آموزش کراتینه مو در خانه را برای شما ارائه دهیم. نسخه های خانگی درمان های کراتینه موجود است. اینگونه نه تنها در زمان و هزینه صرفه جویی می کنید، بلکه ممکن است برای موهای شما نیز بهتر باشند. در صورتی که برایتان جذاب است آموزش کراتینه مو در خانه را برایتان شرح می دهیم.

آیا می توان کراتینه درمانی را در خانه انجام داد؟

بله، سخت است اما شما می توانید یک نسخه خانگی از درمان کراتینه را انجام دهید، فقط ممکن است به اندازه آن نسخه های حرفه ای و با کیفیت سالنی قوی نباشد. اندرو فیتزسیمون، آرایشگر مشهور می‌گوید: «درمان‌های خانگی [کراتینه] آنقدر قوی نیستند، زیرا به‌جای تغییر ساختار مو، مو را پوشش می‌دهند، بنابراین معمولاً حداکثر یک هفته دوام می‌آورند». از سوی دیگر، درمان‌های کراتینه سالنی بسیار گران‌تر هستند اما حداقل یک ماه طول می‌کشند و مواد مورد استفاده دارای کیفیت بالاتری است.

بهترین درمان کراتینه خانگی چیست؟

هنگام خرید کراتینه درمانی خانگی، فیتزیمونز پیشنهاد می کند به دنبال فرمول هایی باشید که فاقد فرمالدئید هستند. وی هشدار می دهد: «فرمالدئید گاز مضری است که سرطان زا محسوب می شود. “اگر رشته های مو ضخیم تری دارید، باید به دنبال فرمولی باشید که رطوبت و درخشندگی بیشتری داشته باشد، در حالی که موهای آسیب دیده می توانند از مواد نرم کننده و صاف کننده بیشتری استفاده کنند.”

آموزش کراتینه مو با سالن زیبایی سایاندر اینجا بهترین درمان های کراتینه خانگی برای موهای صاف تر و نرم تر آورده شده است.

1) کرم حالت دهنده ترمیمی باند Smoother شماره 6

این درمان به جای کراتین، از فناوری باند سازی مخصوص به خود برای ترمیم موهای آسیب دیده به همراه دانه آفتابگردان، هسته انگور و روغن نارگیل برای صاف و آبرسانی استفاده می کند.

2) شامپو ریکاوری

هر محصول در این خط دارای پروتئین آلفا کراتین 60ku است که “یکسان با کراتینی است که 90 درصد موها را تشکیل می دهد.” وعده “بازسازی و پر کردن کراتین” را با هر بار استفاده از شامپوهای مخصوص کراتین مو را احساس کنید تا موهای شما در طول زمان قوی تر و سالم تر شود.

3) ماسک مو ترمیم کننده مولکولی K18، 50 میلی لیتر

K18 پپتیدی ماسکی که می تواند “زنجیره های شکسته کراتین را دوباره به هم وصل کند و ثابت بماند” (معروف به: با آب یا شامپو پاک نمی شود). بهترین بخش در مورد این ماسک این است که از آن به جای نرم کننده استفاده کنید.

4) کراتینه جهانی GKhair

این درمان کراتینه که احتمالاً شبیه ترین روش درمانی در سالن است، با کشیدن آن بر روی بخش های 1/2 اینچی با برس اعمال می شود. بگذارید 40-60 دقیقه قبل از شستشو روی پوست بماند. گفته می شود که نتایج تا هفته ها باقی می ماند – حتی پس از شامپو کردن. (توجه: باید از ست کامل استفاده کنید و سپس رشته های موی خود را با سشوار خشک کنید و صاف کنید.)

5) نرم کننده ترمیک سیمنت

این پرایمر را روی موهای خشک شده با حوله صاف کنید تا موی نرم‌تری داشته باشید. ترکیب کراتین و شیره گیاهی به ساخت پروتئین مو کمک می‌کند و تارهای سرکش مو را صاف می‌کند تا ظاهری مناسب برای سالن داشته باشد که برای روزها ماندگار خواهد بود.

6) تزریق کراتین ابریشم

این نوع از ابریشم واقعی استفاده می‌کند تا رطوبت را به رشته‌های خشک و آسیب‌دیده برگرداند و در عین حال در کنار پروتئین‌های کراتین کار می‌کند تا صاف و براق شود. آن را روی مو قرار داده و بعد با سشوار صاف کنید تا ظاهری براق داشته باشد.

7) تهویه عمیق مو با پروتئین کراتین

پروتئین های کراتین و برنج به بازگرداندن قدرت رشته های آسیب دیده کمک می کنند در حالی که روغن نارگیل و دانه جوجوبا رطوبت زیادی را در این ماسک حالت دهنده ایجاد می کند.

8) درمان با حرارت فعال شده 7 روزه

این درمان کراتینه شبیه درمان های داخل سالن است زیرا توسط یک دستگاه مو صاف می شود. سرم را روی موهای خشک شده با حوله صاف کنید، آن را با سشوار بکشید، سپس از اتو صاف کن خود استفاده کنید.

9) ماسک مو با روغن شفابخش کراتینه

کراتین و رسوراترول (یک آنتی اکسیدان موجود در شراب) به ترمیم تارهای آسیب دیده برای داشتن موهای قوی تر و سالم تر کمک می کند. قبل از تمرین آن را صاف کنید تا از گرما نیز بهره ببرید.

بهتر است کراتینه مو را در سالن های آرایشی تحت نظر متخصص انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.