آنتی اکسیدان برای مو – شاهکاری که فکرش را نمی کنید!

آنتی اکسیدان شفادهنده ی مو

آنتی اکسیدان برای مو حکم یک شفا دهنده را دارد! وقتی از وسایل آرایشی و بهداشتی صحبت می کنیم ,که آزمایش خودشون رو پس دادن و از اون ها بیشترین بهره رو می بریم, و شاید از این لوازم و یا محصولات همیشه در قفسه ی خودمون چندتایی داریم . متخصصان معتقد هستند که آنتی اکسیدان هم برای پوست و هم برای موها بسیار مفید هستند. در واقع آنتی اکسیدان برای هر طیف مویی مناسب است.

 

یک مساله ی جالب در رابطه با آنتی اکسیدان ها این است که می تواند برای خنثی کردن اثرات مضر اکسداسیون ناشی از رادیکال های آزاد در بدن و یا روی مو استفاده می شود.

 

آنتی اکسیدان مو

آنتی اکسیدان

نوع ماده : محافظ و خنثی کننده

مزایا : محافظت از مو در برابر آسیب اشعه ی ماورا بنفش و خورشید – کمک به رشد مو – افزایش گردش خون در پوست سر – می تواند به موخوره و مبارزه با رادیکال های آزاد کمک کند

 

چه افرادی باید از آنتی اکسیدان استفاده کنند؟ به طور کلی هر طیفی از مو می تواند از آنتی اکسیدان استفاده کند . با این حال کسانی که موهای آسیب دیده ای دارند اغلب از آنتی اکسیدان سود بیشتری می برند.

 

هر چند وقت یکبار باید از آنتی اکسیدان استفاده کرد؟

به طور معمول می توان به صورت روزانه از آنتی اکسیدان ها استفاده کرد که در محصولات معمولی هماننند شامپو و نرم کننده ها یافت می شود. هنگام استفاده از آنتی اکسیدان به عنوان ماسک که در محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد می توان در هفته سه باز از ماسک ها استفاده کرد.

 

به عنوان یک نکته از آنتی اکسیدان می توان به صورت ترکیبی با سایر مواد استفاده کرد.

 

فواید آنتی اکسیدان برای مو

فواید آنتی اکسیدان

فایده ی اصلی آنتی اکسیدان برای پوست سر است . با توجه به این نکته که آنتی اکسیدان هم سلامت پوست و هم مو را تقویت می کند – فوایدی که آنتی اکسیدان دارد از پوست سر و ریشه های مو تا نوک موها مشهود است. آنتی اکسیدان یه عامل قوی و یک عنصر کلیدی در داشتن فولیکول های مو سالم هستند که منجر به قوی تر و ضخیم تر شدن موها می شود. مشابه آنتی اکسیدان هایی که در رژیم غذایی وجود دارد و می تواند سیستم ایمنی بدن ما را تقویت کند. استفاده از محصولات مراقبت از موی غنی از آنتی اکسیدان به تقویت گردش خون در فولیکول های مو کمک می کند و مواد مغذی پوست سر ما را تغذیه می کند تا فولیکول ها در طول زمان ضعیف نشوند و باعث رشد موهای سالم می شود.

 

بهبود رشد مو : تمامی متخصصان خاطر نشان می کنند که آنتی اکسیدان ها می توانند با افزایش گردش خون و تامین مواد مغذی پوست سر به بهبود رشد مو کمک کند. در مطالعه ای که در سال 2021 توسط انجمن دانشمندان آرایشی و بهداشتی انجام شد نشان داد که هنگام افزودن آنتی اکسیدان ها به شامپو و نرم کننده – گروهی از افراد با موهای نازک ریزش کمتر و پری بیشتری را مشاهده کردند و به این نتیجه رسیدن که آنتی اکسیدان ها در واقع در کمک به رشد و حفظ مو کمک می کند.

محافظت از فولیکول های مو : آنتی اکسیدان ها اساسا محافظ هستند . آنها رادیکال های آزاد اکسیژن را خنثی می کنند که مولکول های اکسیژن ناپایدار هستند. رادیکال های آزاد می توانند ساختارهای سلولی مانند دی ان ای – لیپیدها و پروتئین ها آسیب بزند.

 

کمک به کاهش موخوره : اثرات رادیکال های آزاد همانطور که در بالا به آن اشاره شد می تواند باعث بوجود آمدن موهای خشک – وز شدن . یا شکننده شدن در موها شود. آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از این مشکلات کمک می کنند.

 

جلوگیری از سفیدی زودرس مو : آنتی اکسیدان ها از تجزیه ملانین در قشر مو جلوگیری می کند که به حفظ رنگ و یکپارچگی مو کمک می کند. این به معنای موهای قوی  و سالم با احتمال سفیدی کمتر است.

 

از بین رفتن شوره سر  : آنتی اکسیدان ها می توانند به انواع بیماری ها از جمله شوره سر کمک کند. اسید سالیسیلیک به طور خاص برای حل کردن شوره ی سر و تکسین پوست سر کمک می کند.

 

 

ملاحظات برای مو :

در ابتدای مقاله به این مساله اشاره کردیم که آنتی اکسیدان برای موها حکم شفادهنده را دارد و برای تمامی موها استفاده می شود و مفید است. آنتی اکسیدان ها در واقع باید برای تمامی موها استفاده شود – زیرا همه باید از پوست سر و موهای خود محافظت کرده و به موهای خود مواد مغذی برسانند. اما افرادی که موهای نازک و ضعیف تری دارند باید بیشتر به این مساله توجه کنند.

با توجه به مزایای آنتی اکسیدان  و محافظت از مو در برابر اشعه ماورا بنفش مهم است که استفاده از آن را در برنامه ی خود بگنجانید. انواع موهای مجعد و یا گره خورده نیز می توانند از آنتی اکسیدان ها بهره مند شوند زیرا آسیب اکسیداتیو می تواند سفت شدن و فر در موها را کاهش دهد.

 

نحوه ی استفاده از آنتی اکسیدان ها برای مو

خوشبختانه آنتی اکسیدان در بسیاری از محصولات روزانه ی مو یافت می شود که می توانید از آن استفاده کنید.آنتی اکسیدان ها در انواع شامپوها – نرم کننده ها و محصولات حالت دهنده و سرم ها یافت می شود. در محصولات آرایشی و بهداشتی به دنبال ترکیباتی از آنتی اکسیدان باشید.

 

آنتی اکسیدان ها را تقریبا می توان به هر نو محصول مرتبط با مو اضافه کرد زیرا ساختار مولکولی مبتنی بر آب دارد. به طور خاص هنگامی که در شامپوها و نرم کننده ها استفاده می شود آنتی اکسیدان ها به پوست سر و رشته های مو متصل می شود تا یک لایه محافظ ایجاد کند.

 

به عنوان یک نکته :  موها در صبح استفاده ی بیشتری از آنتی اکسیدان ها می برند. از طرفی آنتی اکسیدان را می توان در شب نیز استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.