11 نکته در مورد تکنیک بالیاژ تلفیقی + نمونه کار

11 نکته در رابطه با بالیاژ تلفیقی + نمونه کار

بالیاژ مدل و یا تکنیکیه که یکی از پر طرفدار ترین هاست! و درخواست بالایی برای این مدل در سالن های زیبایی وجود داره.در سایان بیوتی این مدل از مو به صورت بالیاژ تلفیقی انجام شده که در ادامه می توانید نمونه کارهای مربوطه را مشاهده کنید.

بالیاژ تلفیقی1بالیاژ تلفیقی 2بالیاژ تلفیقی 3

خوب ممکنه سوال براتون پیش اومده باشه که بالیاژ چیه و آیا میشه اون رو در خونه هم انجام داد؟ ما اینجاییم که به تمامی این سوالات پاسخ بدیم!

بالیاژ چیه؟

مدل موی بالیاژ طوری پیاده سازی میشه که عمق و ابعاد مناسبی رو به مو میده و اینطور به نظر میرسه که انگار از تعطیلات برگشته باشیم!

کلمه ی بالیاژ ریشه ی فرانسوی داره به معنای رنگ کردن و یا نقاشی کردن. این تکنیک برای رنگ کردن مو استفاده میشه و به این صورته که رنگ کردن با دست اتفاق میفته تا تغییر به صورت طبیعی و تدریجی باشه . بالیاژ از رنگ های مختلف روشن و تیره برای ایجاد ابعاد مختلف رنگ استفاده میکنه که ظاهری با درخشش طبیعی به موها خواهد بخشید.

جذاب ترین نکته در ارتباط با بالیاژ اینه که رنگ رو میشه با رنگ مو و نوع مو تنظیم کرد. با رنگ آمیزی اصولی میشه برخی ویژگی های صورت رو برجسته کرد.

بالیاژ از کجا سرچشمه گرفته؟

مدل موی بالیاژ در دهه ی 1970 در فرانسه شکل گرفت. در آن زمان استاندارد رنگ کردن با استفاده از کلاه و فویل فر استینگ صورت میگرفت. در واقع بالیاژ یک تکنیک جدید انقلابی بود که از نوارهای پنبه ای برای جداکردن موهای رنگ شده از موهای نشده استفاده میکرد که منجر به ظاهری بی دردسر و آفتاب زده می شد.

تفاوت بالیاژ با هایلایت در چیه؟

برخلاف هایلایت های سنتی, بالیاژ مستقیما روی سطح مو رنگ می شود.بالیاژ با دست نقاشی می شود و هایلایت ها برای مو کمتر سازگار هستند. در مورد بالیاژ که با استفاده از دست انجام می شود منجر به پیشرفت نرم تر رنگی می شود و یک رنگ زیبا و طبیعی به جای می گذارد. این تضمین دهنده ی این است که هایلایت ها با الگوهای رشد طبیعی و مدل موی شما هماهنگ هستند.

تفاوت بین بالیاژ و آمبره؟

در نگاه اول شاید احساس کنیم که بالیاژ مانند سایر سبک ها به برجسته سازی موها مربوط است اما تفاوت های کلیدی در این تکنیک وجود دارد.

آمبره هم یک کلمه ی فرانسوی است به معنای سایه. در این تکنیک و فرآیند موها را با درجه بندی از تیره به روشن رنگ می کنند.در تکنیک آمبره به نظر میرسد که موها رنگ شده اند!

بالیاژ با توجه به تکنیکی که دارد که در بالا به آن اشاره کردیم منجر به هایلایت هایی با ظاهر طبیعی می شود. برای بالیاژ ,رنگ از طریق بخش های کوچک و مثلثی روی تخته و یا فویل کشیده می شود و در نتیجه ترکیبی یکپارچه از هایلایت ها و رنگ طبیعی ایجاد می شود.با بالیاژ هیچ خط محو شدن واضحی بین رنگ های تیره و روشن وجود ندارد.

همچنین در این تکنیک تکه های تیره تری در پایین باقی می ماند تا عمق و ابعاد بیشتری به مو ببخشد.

تکنیک رنگ در بالیاژ

با بالیاژ, متخصصِ رنگ مو, رنگ را مستقیما روی تارهای مو رنگ می کند و ترکیبی طبیعی به جا می گذارد. از سوی دیگر تغییر رنگ شدیدتر را می توان با سفید کردن نیمه پایینی مو و رنگ کردن سایه روشن تر روی آن با استفاده از فویل, یک روش رنگ کردن سنتی تر , برای دستیابی به ترکیب نرم بین دو رنگ بدست آورد.

در رابطه با بالیاژ تلفیقی انجام شده در سایان بیوتی می توانید با مشاورین ما صحبت کنید

 

بالیاژ برای موهای شما مناسب است؟

بالیاژ برای موهای شما مناسب است؟

خلق موهای فوق العاده با بالیاژ بی پایان است . فقط باید تصمیم بگیرید که چقدر از تغییر بزرگ استقبال می کنید!

اگر تا به حال موهای خود را رنگ نکرده اید بالیاژ یک گزینه ی ملایم و مناسب برای موهای شماست.در واقع پیش از انجام این تکنیک به حالت پذیری موها دقت کنید که آیا باب میل شما هست؟ به عنوان مثال بالیاژ هنگامی که با موج های ساحلی و روان همراه است زیبا بنظر می رسد در صورتی که یک مدل موی صاف می تواند رنگ را شدیدتر نشان دهد.

چطور میشه تشخیص داد که بالیاژ مو به درستی انجام شده؟

هدف اصلی بالیاژ یک ترکیب نرم و ظریف است. بنابراین قطعات رنگ شده باید نزدیک بهم و در ریشه نرم باشند و به سمت انتها ضخیم شوند و برای داشتن ظاهر طبیعی , قطعات تیره تری در انتهای آن باقی می ماند. بالیاژ همچنین باید فقط روی سطح قسمت مو اعمال شود نه اینکه سرتاسر آن اشباع شود. این معمولا با رنگ خاک رس غلیظ بدست می آید تا از رگه های خشن رنگ جلوگیری کند.

چگونه می توان تشخیص داد که بالیاژ کار شده بر روی موها در سالن زیبایی به درستی انجام شده؟

تکنیک بالیاژ یک تکنیک تخصصی محسوب می شود و از این بابت مراجعه به یک متخصص رنگ موی با تجربه و با دانش یک امر ضروریست.متخصص رنگ مو باید از محصولات مناسب برای موی شما استفاده کند و بداند چه زمانی موها را آبکشی کنید. اگر موها زود آبکشی شوند ممکن است موها به درستی بلند نشوند و به سایه نارنجی برنجی منجر شود.

از طرفی اگر رنگ به درستی اعمال نشود و به درستی قرار نگیرد ممکن است با بالیاژ لکه دار باقی بماند. قبل از انتخاب رنگ مو حتما از سالن زیبایی سایان بیوتی مشاوره بگیرید. اگر یک تجربه ناخوشایند از بالیاژ داشته اید نگران نباشید. رنگ های نامناسب را می توان با تکنیک هایی مانند ذوب کردن ریشه یا کم رنگ کردن رنگ برطرف کرد.برای هر نوع اصلاحی یک مشاوره از سایان بیوتی رزرو کنید.

 

موی بالیاژ شده چه مقدار به نگهداری نیاز دارد؟

بزرگ ترین جذابیت برای موهای بالیاژ شده این است که خانم ها بعد از انجام بالیاژ با مراقبت های اندک چگونه می توانند زیبا بنظر برسند. از آنجایی که بالیاژ خطوط مرزی خشنی ندارد به راحتی و به زیبایی رشد می کند, بدون مراجعه ی منظم به سالن زیبایی!

اگر برای اولین بار این تکنیک رو انجام می دهید ممکن است نیاز به دو الی سه مراجعه به آرایشگاه برای ایجاد رنگ داشته باشید. به این علت که روشن کردن شدید مو در یک جلسه می تواند آسیب هایی را برای مو به همراه داشته باشد. به صورت معمول می توانید هر 6 هفته یکبار به سالن زیبایی مراجعه کنید و هنگامی که به آن سایه عالی دست پیدا کردید می توانید تا چهارماه بعد بالیاژ را انجام دهید.دراین بین برای یک تونر یا درمان برای شاداب کردن رنگ از رنگ مو استفاده کنید . در این باره با سالن زیبایی مشورت کنید.

 بالیاژ برای چه نوع مویی مناسب تر است؟

بالیاژ برای تمام موها مناسب است با این حال اگر موی کوتاهی دارید ممکن است بخواهید از بالیاژ استفاده نکنید زیرا طول موی کافی برای ایجاد هایلایتی یکپارچه وجود ندارد.بالیاژ در بین افرادی که موهای بلند و بافت دار دارند محبوب است.

چگونه می توانید موهای بالیاژ شده را ماندگار کنید؟

مانند هر مویی که رنگ می شود, محافظت از موهای خود و استفاده از محصولات موی مناسب برای حفظ رنگ و بازگرداندن رطوبت به موهایتان بین جلسات بسیار مهم است. پیشنهاد میشود که از شامپوی های بدون سولفات با کیفیت استفاده شده در سالن زیبایی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که رنگ از بین نمی رود. همچنین از یک شامپوی تقویت کننده استفاده کنید (در این رابطه می توانید از کارشناسان سایان بیوتی مشورت بگیرید) تا در زمان مراجعه ی بعدی به سالن هرگونه رنگ برنجی از بین برود. حتما قبل از ترک سالن در رابطه با نکات مراقبتی برای استایل خود با متخصص رنگ مو صحبت کنید تا مطمئن شوید که رنگ مو شما به بهترین شکل حفظ می شود.

آیا موهای بالیاژ شده یک روند زودگذر هستند؟

اگر چه هر ساله بسیاری از ترندهای مو وارد این بازار می شوند و خیلی زود از مد خارج می شوند اما پیش بینی می شود که بالیاژ ماندگار باشد. از آنجایی که تکنیک رنگ آمیزی مدت هاست که از زمان پیدایش آن در فرانسه وجود داشته است,پیش بینی نمی شود که به این زودی ها از مد خارج شود.

روندهای رنگ آمیزی می تواند از سنگینی درجه بندی از تیره به روشن, میزان ظریف بودن هایلایت ها و گرم و سرد بودن رنگ ها تغییر کند.با این حال عمق و ابعاد زیبایی که با موهای بالیاژ بدست می آید بی انتهاست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.