بهترین مرکز رنگ و مش تهران | معرفی 5 رنگ مو برتر

بهترین مرکز رنگ و مش تهران

وقتی صحبت از بهترین مرکز رنگ و مش تهران می شود، آیا مغز شما در حال پردازش رنگ ها است؟ ما شما را درک می کنیم، خودمان هم احساس سرگیجه می کنیم. اما نگران نباشید، زیرا اگر به‌دنبال تغییر رنگ مو خود هستید، اما رنگ‌های مخصوص مو خود را از ابتدا نمی‌شناسید، بهترین مرکز رنگ و مش تهران در سالن آرایشی سایان این مقاله را برای شناخت رنگ مو های متنوع برای شما آماده کرده است.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران

وقتی صحبت از انواع مختلف رنگ مو می‌شود، آیا مغز شما در حال پردازش رنگ‌ها است؟ ما شما را درک می کنیم، خودمان هم احساس سرگیجه می کنیم. اما نگران نباشید، زیرا اگر به دنبال تغییر رنگ مو خود هستید، اما رنگ‌های مخصوص مو خود را از ابتدا نمی‌شناسید، بهترین مرکز رنگ و مش تهران در سالن آرایشی سایان این مقاله را برای شناخت رنگ مو های متنوع برای شما آماده کرده است.

در زیر انواع مختلف رنگ مو را با تمام نکات لازم در مورد تکنیک های رنگ‌های مختلف موجود در بازار بررسی می کنیم. و برای تکمیل همه چیز، بهترین مرکز رنگ و مش تهران به شما اطمینان می دهد که با ایده روشنی از رنگ بعدی موی خود از آن لذت می برید.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران: سایه های دائمی مو

سایه های دائمی از نظر ظاهری مانند رنگ‌های موقت هستند، اما در حالی که رنگ موقت نسبتاً سریع شروع به محو شدن می کند، رنگ دائمی بسیار کندتر محو می‌شود.

توجه: اگرچه به آن “دائمی” می گویند، اما هیچ رنگ ماندگاری ندارد، اما اگر به درستی از آن مراقبت شود، می تواند برای مدت طولانی تری بر روی مو باقی بماند.

اکثر انواع رنگ مو به عنوان یک گزینه دائمی در دسترس هستند و اغلب به عنوان محبوب ترین انتخاب برای خانم ها در مورد آزمایش انواع مختلف رنگ مو در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، اگر به فکر رنگ کردن موهای خود هستید و می خواهید رنگ طبیعی تری داشته باشید، پیشنهاد می کنیم با استفاده از یک رنگ موقت شروع کنید. سپس، هنگامی که آماده انجام این کار هستید، از سایه هایی استفاده کنید که بیش از 2 درجه تیره تر از رنگ موی طبیعی شما نباشد.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران: رنگ موی موقت

درست مانند رنگ موهای دائمی، نمی توانید با چشم غیرمسلح تشخیص دهید که آیا فردی دارای رنگ موقت است یا از رنگ دائمی استفاده کرده است.

جذابیت بسیار زیاد رنگ‌های موی موقت این است که می‌توانید تمام آخرین ترندهای رنگ مو (مانند رنگ نقره‌ای) را به زیبایی تجربه کنید.

با این حال، توجه داشته باشید که رنگ‌های موقت مو پس از هر بار شستشو به تدریج محو می‌شوند، بنابراین برای تغییر رنگ در این مدت آماده باشید – به خصوص اگر به دنبال رنگ‌هایی مانند رنگ‌های پاستلی یا عقیق هستید.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران

بهترین مرکز رنگ و مش تهران: موی هایلایت

هایلایت به افزودن یک جلوه چند بعدی به مو کمک می کند و اگر فکر آن کلاهک هایی با سوراخ های کوچک به ذهن شما خطور کرد، مطمئن باشید که هایلایت ها از آن زمان به بعد راه زیادی را طی کرده است و می توان این کار را راحت تر در سالن زیبایی سایان انجام داد.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران: نورهای کم

در حالی که هایلایت به روشن شدن تارهای مو کمک می کند، نورهای لایت برعکس عمل می کنند و باعث تیره شدن موها می شوند. نورهای کم نور که اغلب در ترکیب با سایر تکنیک‌های رنگ‌آمیزی استفاده می‌شوند، به رنگ موهای شما عمق و بعد می‌افزایند.

این تکنیک رنگ‌آمیزی برای کسانی که رشته‌های روشن‌تری دارند و می‌خواهند موها را با رنگ تیره، بدون اینکه همه‌رنگ شوند، آزمایش کنند، ایده‌آل است. نورهای کم همچنین می‌توانند باعث شوند موها پرپشت‌تر و حجیم‌تر به نظر برسند و این یک تکنیک رنگ‌آمیزی عالی برای خانم‌هایی با موهای ظریف بسیار مناسب است.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران: مو بالایاژ

به لطف لیست طولانی از افراد مشهور در جهان که موی خود را اینگونه رنگ می کنند، موهای بالیاژ به سرعت تبدیل به داغ ترین و پر درخواست ترین تکنیک رنگ آمیزی شده است. این تکنیک رنگ‌آمیزی با دست آزاد، روکشی طبیعی ارائه می‌کند که می‌تواند به رنگ‌های سنگین یا کم رنگ که دوست دارید تبدیل شود.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران: رنگ آمبره

Ombre یک تکنیک سایه‌زنی است که برای ترکیب یکپارچه دو رنگ استفاده می‌شود، به طوری که موها معمولاً در ریشه تیره‌تر هستند و به تدریج به سمت نوک‌ها به سایه روشن‌تری تبدیل می‌شوند. در حالی که به نظر می رسد نسبتا شبیه رنگ دیپ است، اما هدف از ombre این است که خطوط خشن بین دو سایه نداشته باشد و ظاهری زیباتر به آن بدهد.

از لیلی آلدریج گرفته تا درو بریمور، همه نام‌های بزرگ با موهایی به رنگ آمبره دیده می‌شوند و به لطف جذابیت و نگهداری کم از آن، انتخاب رنگی عالی برای کسانی است که نمی‌خواهند خیلی در مرکز دید قرار بگیرند اما زیبایی خاص خود را داشته باشند.

سالن زیبایی سایان: رنگ ریشه

این روند رنگی جدید در هنگام جستجوی انواع مختلف رنگ مو، ورود شگفت انگیزی است. از سلنا گومز گرفته تا هیلی بالدوین، سلبریتی ها و دختران اینستاگرامی عمدا ریشه های خود را رنگ تیره تر می کنند. اما چرا؟ البته برای دستیابی به ظاهر گرانج دهه 90.

رنگ موی حنا

اگر در مورد انواع رنگ مو به دنبال چیزی متفاوت هستید، حنا را دوست خواهید داشت. حنا نه تنها به هنر بدن اختصاص دارد، بلکه به سرعت به گزینه ای مناسب برای کسانی تبدیل می‌شود که به دنبال روشی طبیعی بدون مواد شیمیایی برای رنگ آمیزی موهای خود هستند.

و این پایان کار نیست. نحوه رنگ کردن موهای خود با حنا ممکن است برای بهترین دوست شما اینطور نباشد. چرا؟ از آنجایی که حنا بر روی رنگ موی هر کسی به گونه ای عمل می کند عمل می کند، بنابراین همه نتایج برای هر فردی متفاوت است و رنگی کاملا منحصر به فرد به شما می دهد.

گچ مو

برای تفریح آماده اید؟ البته، قطعا آماده هستید، پس گچ مو همان چیزی است که شما نیاز دارید. از جشنواره‌ها گرفته تا مدل‌های مهمانی، گچ مو یک روش فوق‌العاده سرگرم‌کننده برای خلاقیت با موهایتان است و وقتی شب تمام شد، می‌توانید به سادگی رنگ را بشویید. بعد از رنگ موهای متفاوت تیم آرایشی سایان به بررسی خود رنگ مو اصلی پرداخته تا با توجه به آن بتوان بهترین ترکیب ها را ساخت.

ملانین

ملانین ها رنگدانه هایی هستند که از اسید آمینه ای به نام تیروزین به دست می آیند. رنگ مو به میزان و نوع ملانین تولید شده توسط ملانوسیت ها بستگی دارد. گیرنده ملانوکورتین 1 (MC1R) ژن مسئول تعیین رنگ مو است. در سطح ملانوسیت ها و همچنین در سلول های دیگر یافت می‌شود و در عملکرد ایمنی انسان نقش دارد. سه نوع ملانین طبیعی وجود دارد. این ها هستند:

اوملانین

هنگامی که MC1R در شرایط فعال است، اوملانین تولید می کند که باعث تیره شدن مو می‌شود. همچنین مسئول محافظت از پوست در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش است.

بهترین مرکز رنگ و مش تهران

فئوملانین

هنگامی که MC1R در شرایط غیر فعال است، ملانوسیت ها فئوملانین تولید می کنند که باعث روشن یا قرمز شدن مو می‌شود. این رنگدانه فاقد ویژگی محافظت از پوست در برابر نور خورشید است.

نوروملانین

از آنجایی که در نورون های دوپامین یافت می‌شود، برخی از نواحی مغز را رنگ می کند که هیچ ارتباط مستقیمی با رنگ مو ندارد. جهش نوروملانین ممکن است منجر به یک اختلال نورودژنراتیو شود که ارتباط غیرمستقیمی با رنگ مو دارد.

ژن های مسئول رنگ مو

عمدتاً موی انسان می تواند دارای پنج رنگ مختلف باشد: سیاه، قهوه ای، بلوند، سفید/خاکستری و به ندرت قرمز. در میان این رنگ‌های اصلی، سایه های مختلفی نیز وجود دارد.

رنگ مو مشکی

رنگ موی سیاه معمولاً در آسیا و آفریقا دیده می‌شود، زیرا مردم این مناطق تمایل به داشتن سطوح پایین تر تیروزیناز در بدن خود دارند.

رنگ مو قهوه ای

موهای انسان به رنگ قهوه ای در سایه های مختلفی مانند قهوه ای-آبنوسی، قهوه ای-ماهونیکی، قهوه ای-بلوطی و غیره دیده می‌شود. این بسیاری از سایه های قهوه ای به دلیل وجود یک آلل، یک تنوع خاص در ژن است که در نقطه خاصی از کروموزوم یافت می‌شود. به عنوان مثال، افرادی که موهای سایه‌دار قهوه‌ای مایل به آبنوس دارند، آلل‌هایی دارند که آنزیم‌ها را کاتالیز می‌کنند تا مقدار زیادی رنگدانه قهوه‌ای تولید کنند.

برخی از آلل ها در افراد دارای بلوند قهوه ای-سوئدی تولید آنزیم را سرکوب می کنند که به نوبه خود باعث تولید کمتر رنگدانه قهوه ای می‌شود. بر اساس این فعالیت آلل-آنزیم، سایه رنگ مو قهوه ای متفاوت است.

رنگ مو بلوند

موی بلوند زمانی تشکیل می‌شود که مقدار کمتری از یوملانین قهوه‌ای با عدم وجود رنگدانه‌های دیگر وجود داشته باشد. افراد با رنگ موی بلوند بیشتر در کشورهای اروپایی دیده می شوند.

 

مطالعات انجمن گسترده ژنوم (GWAS) نشان داده است که ژن جهش یافته که مسئول بلوند شدن در جمعیت اروپای شمالی است، لیگاند KIT (KITLG) است که توانایی مبارزه با سرطان پوست را دارد. لیگاند KIT همراه با سایر ژن ها مسئول جهش رنگ پوست، سلول های بنیادی خون و اسپرم است. ژن های دخیل در تولید رنگدانه حاوی پلی مورفیسم های تک نوکلئوتیدی (SNP) یا آدنین گوانین نوکلئوتید هستند که مقدار KITLG موجود در فولیکول مو را تغییر می دهد.

رنگ موی قرمز

رنگ موی قرمز در سرتاسر جهان بسیار نادر است. آنها در شمال اروپا، به ویژه در بریتانیا و ایرلند یافت می شوند. ژن موجود در موهای قرمز مغلوب است. رنگ قرمز ناشی از یک سری جهش در ژن MC1R است که فئوملانین بیشتری را به مو منتقل می کند. این نیز منجر به رنگ پریدگی پوست می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.