نکاتی در رابطه با ریباندینگ مو

نکاتی در رابطه با ریباندینگ مو

ریباندینگ مو به عنوان یکی از روش های اصلی برای صاف کردن مو در چیزی در بین صاف کردن موها به روش ژاپنی و کراتینه درمانی است. ریباندیگ یک فرآیند شیمیایی از صافی مو محسوب می شود که درخشندگی در موها را به حداکثر می رساند.افرادی که موهای مجعد و یا موج دار دارند در روز برای صاف کردن موهای خود از سشوار و لوازم حرارتی مو استفاده می کنند . استفاده ی مستمر از لوازم حرارتی می تواند باعث آسیب رساندن به موها شود .

در واقع ریباتدینگ به مدت طولانی تری صاف بودن در مو را حفظ می کند.

 

 

ریباندیگ مو چیه؟

ریباندینگ مو چیه؟

ریباندینگ مو یک درمان شیمیایی در سالن های زیبایی است که برای ایجاد بافت صاف به موها طراحی شده. از لحاظ تخصصی درمان شامل شکستن پیوندهای دی سولفید و اسیدهای آمینه و بازسازی آنها برای تغییر دائمی در مو است. این روند تفاوت های قابل توجهی را برای موها مجعد و موج دار به ارمغان می آورد. اما اگر موهای صافی دارید و می خواهید که ظاهر بهتری به موهای خود ببخشید همچنان می توانید از ریباندینگ مو استفاده کنید.

 

فواید ریباندینگ مو؟

ریباندینگ مو می تواند بلافاصله بافت براقی را بر روی موها ایجاد کند حتی اگر موهای خود را خیس کنید و ظاهری ابریشمی و نرم در موهای خود خواهید دید. اگر دائما ابزارهای حرارتی استفاده می کنید تا موهای شما ظاهری صاف داشته باشد می توانید از ریباندینگ به عنوان یک جایگزین استفاده کنید به این علت که ریباندینگ کوتیکول مو را صاف می کند و ظاهری براق به موها می بخشد.

 

چگونگی استفاده از ریباندینگ مو؟

سطوح و حالت های مختلفی از ریباندینگ برای مو وجود دارد که می توانید بسته به نوع موی خود آن را انجام دهید. این مساله باید با مشورت کامل کارشناس در سالن زیبایی انجام شود . برای این منظور می توانید به سایان بیوتی بهترین مرکز احیا و کراتینه ی مو مراجعه کنید.

در واقع برای ریباندینگ مو بررسی هایی انجام می شود که مشخص گردد چه سطحی از ریباندینگ برای موهای شم موثر است. این مساله به کارشناس مربوطه در سالن کمک می کند که از چه نوع محلول ریباندینگ بر روی موهای شما استفاده شود یا اینکه به درمانی مضاف بر ریباندینگ نیاز هست یا خیر. تاریخچه ای از موها برای مثال : اینکه چند وقت یکبار از رنگ برای موهای خود استفاده می کنید یا اگر قبلا درمانی برای موهای خود استفاده کرده اید؟ این موارد به نتیجه دهی بهتر کمک خواهد کرد

 

به عنوان یک نکته و قبل از انجام ریباندینگ و با مشورت کارشناس مربوطه در سالن موهای خود را با یک شامپوی مناسب بشویید و از هیچ محصول آرایشی دیگری بر روی موهای خود استفاده نکنید.

 

فرآیند انجام ریباندینگ مو

فرآیند ریباندینگ مو

درمان ریباندینگ یک فرآیند چند مرحله ای است که بسته به تراکم و طول موهای شما بین 3 الی 8 ساعت زمان خواهد برد. این پروسه با شستن موها و خشک کردن کامل آن شروع می شود. سپس از شل کننده برای موها استفاده می شود. شل کننده معمولا حدود 30 دقیقه روی پوست باقی می ماند و پس از اتمام کار موهای شما بخار می شود. سپس موها آبکشی شده و سشوار می شود و سپس یک لوسیون کراتینه برای موها استفاده می شود. این فرمول برای 30 دقیقه ی دیگر بر روی موها باقی می ماند و پس از شستشوی نهایی و سشوار کشیدن آرایشگر از یک سرم استفاده می کند و موهای شما را صاف می کند تا بافت براق در موها حفظ شود.

 

ریباندینگ مو در برابر صاف کردن موها به روش ژاپنی

از لحاظ تکنیک ریباندینگ مو و صاف کردن موها به روش ژاپنی شبیه به هم هستند. تفاوت اصلی در ترکیبات استفاده شده در هر کدام این روش هاست. یک تفاوت اصلی در این است که فرمول صاف کننده ی ژاپنی معمولا از فرمالدئید استفاده می کند در حالی که درمان ریباندینگ از این فرمول استفاده نمی کند. علاوه بر این در ریباندینگ از لوسیون کراتین استفاده می کند که پروتئین ها را به مو اضافه می کند که 3 الی 4 ماه دوام خواهد داشت و دائمی نیست و پیوندهای موجود در موها تغییری نمی کند. از طرفی صاف کردن موها به روش ژاپنی دائمی است!

در حالی که در ریباندینگ پس از بین رفتن کراتین در فرمول استفاده شده موها به حالت طبیعی خود باز می گردند.

 

ریباندینگ عوارضی دارد؟

در واقع مانند تمام درمان های شیمیایی عوارض احتمالی برای این روش هم وجود دارد بنابراین مهم است که ریباندینگ را در کدام مرکز و سالن زیبایی و تحت نظر کدام کارشناس انجام می دهید . این اطمینان وجود دارد که در سالن زیبایی سایان بیوتی کراتیه و احیای مو به بهترین شیوه ی ممکن انجام خواهد شد.

 

نتیجه نهایی

اگر به دنبال یک روش مناسب برای صاف کردن موها و ماندگاری طولانی آن هستید یکی از بهترین روش ها ریباندینگ مو است. و از آنجایی که در این روش از محصولات شیمایی استفاده می شود لازم است که با یک کارشناس خوب در این باره مشورت کنید و این فرآیند را در یک مرکز زیبایی معتبر انجام دهید. ریباندینگ درمانی نیست که بتوان آن را در خانه و یا در حمام انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.